Spektakle

SPEKTAKLE

Bestia

Pierwszy autorski pokaz zespołu Arche gdzie głosu lektora użyczył Adam Asanov. Legenda o Mędrcu, który podarował ludzkości ogień i odkrył jego tajemnice. Opowieść o ludzkiej chciwości i pragnieniu zawładnięcia żywiołem, obudzeniu pradawnej Bestii i heroicznej walce z nią. Ponadczasowy motyw walki dobra ze złem do dziś wzrusza i zachwyca. Zwłaszcza w takiej oprawie.

bestia

 

Król Tancerzy

Spektakl opowiada o losach utalentowanego Króla oraz Tancerki, której umiejętności wzbudziły jego chorobliwą zazdrość. Początkowo romantyczna historia zamienia się w dramat, w którym tancerka mimo swojego kalectwa znajduje sposób na kontynuowanie swojej twórczości. Gniew, pycha, okrucieństwo, nadzieja i chęć tworzenia to cechy ukazane w tej historii, opatrzonej  baśniową muzyką i narracją Piotra Wawrzkiewicza.

krol tancerzy

 

Strażacy

Spektakl komediowy. Jaki inny gatunek mógłby oddać historię strażaków, którzy miast gasić początkowo mały pożar odkrywają w sobie duszę piromanów? Tajemniczy podpalacze i praca dzielnych strażaków ukazana w krzywym zwierciadle. Pokaz swą premierę miał na Wieczorze Sztuk Różnych, gdzie wywoływał na zmianę salwy śmiechu i okrzyki podziwu. Został też nagrodzony wyróżnieniem. W trakcie spektaklu ognia na scenie jest naprawdę dużo.

strazacy

 

Noc Wampirów

Popkultura przedstawiała już te kontrowersyjne istoty na różne sposoby. Nasze wampiry bynajmniej nie boją się ognia.  Spektakl odkrywa tajemnice legendarnych władców nocy, walki o władzę wielkiej Matki Wampirów w świecie ciemności, samotności i strachu tych nocnych istot.

noc wampirow
Bal Wenecki

Radość nieskrępowanej zabawy? Oczywiście, że tak! Ale… tylko pod magicznymi maskami ofiarowanymi przez Błazna – wielkiego balowego wodzireja. Spektakl ukazujący wyzwolenie uczestników balu z obowiązujących konwenansów i szaloną zabawę. Tylko do czasu kiedy pozostają nierozpoznani…

 

Magiczne ogrody

Spektakl powstał na zamówienie tematycznego parku rozrywki „Magiczne Ogrody” umieszczonego w Janowcu. Opowiada o magicznym miejscu powstałym na skutek działania dwóch magów. Dobrodusznego, szlachetnego Zorana i złego czarnoksiężnika Araga. Eskalacją konfliktu doprowadzającego do tragedii jest pojawienie się Smoczycy Tuli, która zawładnęła sercami niegdysiejszych przyjaciół.

Jego stworzenie wymagało od zespołu sporej elastyczności i otwartości. Jest to dzieło szczególnie dedykowane najmłodszym, choć po pewnym pokazie przekazano nam, iż nawet osoby dorosłe roniły łzy wzruszenia.

Magiczne-ogrody

 

Pokaz weselny

Drugi pokaz prezentowany przez nas na weselach. Tu opowiadamy o tym, co mogło się przydarzyć, nim doszło do sakramentalnego „tak”.

Pokaz-weselny

 

Wiejskie wesele

Niekonwencjonalny weselny pokaz komediowy. Wesele jak sama nazwa wskazuje jest czasem radości. Zarówno młodzi jak i goście upojeni szczęściem często wplątują się w zabawne sytuacje z zaskakującymi zwrotami akcji.

Gościom spektakl przypadł szczególnie do gustu. Z nami śpiewali, tańczyli i nie tylko. Grzechem byłoby oczywiście nie wciągnięcie do zabawy głównych gwiazd wieczoru, czyli pary młodej.

wiejskie wesele

 

Piromania

Spektakl koncentrujący się na oddaniu emocji w tańcu. Często dostosowywany do potrzeby chwili, by jak najlepiej wpasować się w klimat imprezy, na którym jest wystawiany.

piromania

 

Wizje

Spektakl ukazujący jedne z najsilniejszych ludzkich emocji: euforię, strach, ciekawość, błogość, obojętność, gniew, nadzieję. Wszystkie one powstające i odgrywane w głowie głównego bohatera, z której usilnie próbują się wydostać.

Spektakl powstał w trakcie organizacji i na zakończenie Jarosławskich Warsztatów Kuglarskich przy największym udziale tworzenia i reżyserowania grupy Arche. W premierze spektaklu brało udział czternastu tancerzy ognia.